pletenje

Posjet Etnografskom muzeju

Čuvari baštine iz naše škole posjetili su Etnografski muzej u Splitu gdje su se uz stručno
vodstvo upoznali s postavom muzeja. Odradili se radionice tkanja i grataž tehnikom crtali
čipku. To je jedna u nizu zanimljivih posjeta i radionica koje će učenici u sklopu projekta „Pletivo
jučer danas sutra“ odraditi, a stečene vještine primjenit će u svome radu.

„Pletivo jučer danas sutra“ projekt je koji je naša škola dobila na natječaju Centra izvrsnosti SDŽ „Čuvari baštine“. Čuvarima baštine su se pridružili i nešto iskusniji „Cimaši“ koji su napisali članak te snimili video o odrađenim radionicama. Članak i video ubrzo će biti dostupni na portalu izvrsna.hr te našim društvenim mrežama.

 

Darija Ćerdić Vukušić, koordinator projekata Mladi i mediji i Pletivo jučer danas sutra